وبلاگ قریب
بسم الله الرحمن الرحیم --- قُلْ إِن ضَلَلْتُ فَإِنَّمَا أَضِلُّ عَلَى نَفْسِی وَإِنِ اهْتَدَیْتُ فَبِمَا یُوحِی إِلَیَّ رَبِّی إِنَّهُ سَمِیعٌ قَرِیبٌ - ۵۰ سوره سبا --- بگو اگر گمراه شوم پس جز این نیست که از ناحیه خود گمراه می شوم و اگر هدایت یابم به سبب آنچه پروردگارم به من وحی می کند است. همانا او شنوا و نزدیک است.
 
۱۳۸٧/۱۱/٢ :: ٢:٠٤ ‎ب.ظ :: نويسنده : بنده

دلم پر است از این همه بی تقوایی

دلم پر است از این اشتهای سیری نا پذیر مدیران برای گرفتن پروژه با وجود داشتن تنها تعداد معدودی عامل اجرایی برای انجام پروژه.

دلم پر است از روحیات خودمان که اگر ببینیم فقط در یک پروژه کار می کنیم احساس بطالت وجودمان را می گیرد و حتما باید چندین پروژه دستمان باشد تا فکر کنیم کاری می کنیم و اصلا برایمان مهم نیست که چندین پروژه داشتن یعنی هیچ کدام را درست انجام ندادن. یعنی حیف و میل کردن وقت و هزینه و خیانت. و این روحیه در اکثر ما هست. چه کاره ای باشیم چه نباشیم. منفعت طلبیم نه هدف گرا. شروع کردن را دوست داریم نه به سرانجام رساندن را. و این یعنی بی تقوایی.

دلم پر است از بودجه های زیادی که هنگفت اند ولی وقتی به کسی که واقعا آن را انجام داده است می رسد، ناچیز است. و در این میان بدیهی است که کسی که پروژه را واقعا انجام می دهد نیز به اندازه ای که دریافت می کند برای پروژه هزینه می کند. و این یعنی کیفیت پایین پروژه ها.

دلم پر است از هزینه های سازمان ها که وقتی هزینه هایشان را از مبلغ پروژه ها کسر می کنند، تنها مقداری می ماند که یک فرد بتواند یک ماه روی آن کار نیمه وقت کند. و نه اینکه بیست نفر یک سال روی آن کار کنند. 
درباره وبلاگ

بنده ای هستم از جمله بندگان خدای تعالی. نظراتی دارم؛ گاه غلط و گاه درست. می پویم و می جویم تا بیابم و بدانم و بدان کنم که بدانم. می نگارم آنچه را می اندیشم. و صد البته که از لطف او می جویم و می پویم که هر چه هست اوست و ما جمله بندگانی در پناه لطف او و جمله در ظلمات؛ جز آنچه او خواهد و دهد. که سمیع است و قریب. قریب تر از رگ گردن و بزرگ تر از آسمان ها و زمین.

مطالب اخير
Top Message of The Day
حجاب
فیلم با هدف یا بی هدف
مرگ استیو جابز
در جهت اصلاح
در مواجه با اختلاس، چه باید کرد؟
غیرت : گوهر کمیاب این عصر
مبارزه با قانون شکنی
معتاد کردن کودکان به آهنگ و موسیقی
باز هم مخالفتی با خدا
عمل اعتقادی و مخالف عرف: مشکل سوء تفاهم و راه حل ها
چرا باید منتظر باشیم؟
مشکلی به نام تجملات. مشکلی به نام تحجر قوم گرایی
اول یادگیری مطلب و سپس یادگیری تاریخچه
معرفی زمینه های مورد نیاز و سود آور به کارآفرینان
غر زدن، مد امروزه!
بانکداری اسلامی
مسلمانی
راضی کردن همه
قوه مقننه یا ... ؟
به اسم امام و به کام دشمن امام و انقلاب
عذر خواهی از برخی شعارها برای اطاعت از دستور رهبر عزیزمان
مجلس و ماجراهایش
اعتراض به مصوبه مجلس برای قانونی کردن وقف دانشگاه آزاد
آخرین تلاش های ناشیانه
آقازاده ها بر گوش وزیر دولت منتخب مردم هم سیلی می زنند.
نامه تامل برانگیز حسین شریعت مداری به برخی مراجع
تاملی بر صحبت های آقای هاشمی رفسنجانی در مورد حسن مصطفوی
یک چاره برای آسان شدن سختی ها بر انسان
چند نکته از حضرت شعیب علیه السلام

پيوندها
RSS Feed