دلیل مشارکت زیاد مردم در این انتخابات چیست؟

داشتم فکر می کردم که واقعا دلیل مشارکت زیاد مردم در این انتخابات چیه.
سعی می کنم جانب دارانه حرف نزنم. شما هم لطفا سعی کنید جانب دارانه نخوانید.

وقتی یک جایی دعوا بالا می گیره و تفاوت ها جدی می شه انگیزه عمومی برای اظهار نظر زیاد می شه. به صورت منطقی این، "ممکنه" دلیل بیشتر رای دادن مردم در این دوره باشه.

مثال می زنم: وقتی دو نفر یواش با هم یک دعوایی می کنند مثلا توی یک اتوبوس دیگران اظهار نظری نمی کنند. اما وقتی دعوای اونها بالا می گیره بعدش همه شروع به اظهار نظر می کنند حالا بین خودشون یا بلند بلند. در جامعه هم همین طوره.
در این دوره انتخابات، اختلافات خیلی علنی شد و دعواها بالا گرفت. چه به دلیل مناظرات زنده کاندیداها در تلویزیون و چه به دلیل اینکه کاندیداهای هر دو طرف به شدت اکتیو بودند.

نمونه عینی اش را همه ما در خانواده هایمان و در بین دوستهایمان دیدیم. آیا قبول ندارید که در هیچ دوره ای از انتخابات ریاست جمهوری این قدر تب انتخابات داغ نبود؟

آیا این داغ بودن جو، نمی تواند در مردم این انگیزه را تحریک کند که نظر خود را ابراز کنند؟

حالا به نفع هرکسی که می خواهند. ولی می خواستند که نظر خود را بگویند.

البته طرفداران آقای موسوی تحلیل دیگری دارند. آنها می گویند ما این افراد را به پای صندوق کشانده ایم.

/ 4 نظر / 18 بازدید
ما

بله. ما مردم رو کشوندیم پای صندوق ها. ما و احمدی نژاد با این خرابکاری هایی که این مدت کرد. مردم از دروغ و جهل خسته شده بودند. اومدن که احمدی نژاد دیگه نیاد. اومدن برای تغییر. اما احمدی رای مردم رو دزدید. خودش هم خوب میدونه این 24 میلیون رای خودش نیست. شما ها دیگه خیلی ضایع هستین که باور کردین.

ساسان

در این انتخابات سه برابر دور قبل شرکت شد که دو برابر اضافه میخواستن احمدی نژاد نشه ولی بایه تقلب عجیب و قریب اون برنده اعلام شد

حمید

ناراضی بودن مردم از دولت نهم

بمب

تحلیل منطقی و جالبی است