این مرد بزرگ را به موزه نفرستیم

یک بخش از سخنرانی امام خمینی رو دیدم که توصیه می کنم با دقت بخونید. سعی کنید اون را با اصول اسلام تطابق بدهید و ببینید که این مرد بزرگ در اون زمان یعنی سال 43 چه افق دید وسیعی را داشته است:

---------

"آن چیز مهمی که دول اسلامی را بیچاره کرده است و از ظل قرآن کریم دارد دور می کند، آن قضیه نژاد بازی است.

این نژاد ترک است، باید نمازش را هم ترکی بخواند! این نژاد ایران است باید الفبایش هم چه جور باشد! آن نژاد عرب است، عروبت باید حکومت کند نه اسلام! نژاد آریایی باید حکومت کند نه اسلام! نژاد ترک باید حکومت کند نه اسلام! این نژاد پرستی که در بین آقایان حالا دارد رشد پیدا می کند و زیاد می شود و دامن می زنند به آن تا ببینیم به کجا می رسد.

این نژاد پرستی که یک مساله بچگانه است در نظر، و مثل اینکه بچه ها را دارند بازی می دهند، سران دول را دارند بازی می دهند: آقا تو ایرانی هستی! آقا تو ترک هستی! آقا تو نمی دانم اندونزی هستی! آقا تو چه هستی! آقا تو کجایی هستی! باید مملکت خودمان را چه بکنیم! غافل از آن نکته اتکایی که همه مسلمین داشته اند.

افسوس! که این نکته - نقطه- اتکا را از مسلمین گرفتند و دارند می گیرند، و نمی دانم به کجا خواهد منتهی شد. همین نژاد بازی که اسلام آمد و قلم سرخ روی آن کشید، و مابین سیاه و مابین سفید، مابین ترک و مابین عجم، مابین عرب و مابین غیر عرب هیچ فرقی نگذاشت، و فقط میزان را تقوا، میزان را از خدا ترسیدن، تقوای واقعی، تقوای سیاسی، تقواهای مادی، تقواهای معنوی، میزان را اینطور قرار داد ان اکرمکم عند الله اتقیکم. (سوره حجرات - آیه 13) ترک و فارس ندارد، عرب و عجم ندارد، اسلام نقطه اتکاست.

قضیه نژاد بازی یک ارتجاعی است. آقایان ماها را مرتجع می دانند! لکن دارند به 2500 سال قبل - قهقرا - بر می گردند؛ ما مرتجعیم؟!"

---------

سخنرانی در جمع مردم قم - 18 شهریور سال 1343

منبع: صحیفه امام - جلد 1 - صفحه 373

----------------------

توصیه می کنم که این گفتار را با تفکرات خودمان تطبیق بدیم. ببینیم آیا ما واقعا به ملیت، نژاد و حتی شهر خود، اتکا می کنیم یا ایمان و اسلاممان؟! باید به این سمت حرکت کنیم.

/ 7 نظر / 18 بازدید
:)

آقا جون من برو ادامه ازدواج [ناراحت][ناراحت][ناراحت][ناراحت] در ضمن اگر إن أکرمکم عند الله أتقاکم (سوره حجرات، آیه۱۳) پس چرا امام زمان با عربا بده؟: ضد نژاد عرب است و اعراب بر ضد او هستند. ((بحارالانوار جلد ۵۲ ص۳۳۳) گفته شده است که وای بر عرب از شدت آنچه بر سرش می‌آید. بین او و عرب تنها شمشیر حاکم است. ((بحارالانوار جلد ۵۲ ص۳۴۹) مهدی شش هزار نفر را از قریش و غلامان آنان را دست بسته گردن می‌زند. (( بحارالانوار جلد ۵۲ ص۳۴۹) هفتاد قبیله عرب را قتل عام می‌کند. ((بحارالانوار جلد ۵۲ ص۳۳۳) یعنی اون موقعه عربا خیلی بدترن؟همین الان هم که خیلی پدرسوختن که[متفکر]

گمنام

[متفکر] امام علی ع:من اعتبر ابصرمن ابصر فهم من فهم علم کسی که عبرت می گیرد،بصیرت می یابد کسی که بصیرت می یابد می فهمد کسی که می فهمد می داند. سفینه"عبر"ص146 جدیدا دیر آپ میشینا[عصبانی] موفق باشید یا حسین[گل]

محمدعلی

خدا امام(ره) رو با خانم فاطمه زهرا(سلام الله علیها) محشور کنه... اینهایی که عکس آقا رو پاره می کنن دارن گور خودشونو می کنن

حضور

سلام با مطلب زیر به روزم "و نبرد خیر و شر اینگونه ادامه می یابد : یا با حسین (ع) ؛ یا میرحسین " .. یا علوی (ع) ؛ یا رجوی یا فاطمی (س) ؛ یا خاتمی یا باحسن (ع) ؛ یا ابوالحسن یا با حسین (ع) ؛ یا میرحسین [گل]

گل رز(پاییز)

سلام خب من باید همینجا اعتراف کنم که بیشتر از ایمان برام ملیت و نژاد اهمیت داشته ممنون که باعث شدی یه تلنگری به خودمون بزنیم و بیشتر فکرکنیم [گل]

:)

"بلکه همه احادیث شامل غلط و درست را به همراه سلسله راویان آنها جمع آوری کرده تا آیندگان از بین آنها، با استفاده از علم رجال و ... درست ها را استخراج کنند." سلام شما گفتید آیندگان بهتر می تونند استخراج کنن فکر نمی کنید با توجه به زمان حیات علامه، ایشون به زمان راویان احادیث نزدیک تر بودند تا ما و به اصطلاح آیندگان بنابراین بالطبع ایشون موفقتر نبودند تا ما نسبت به درستی احادیث؟[متفکر] البته منظورم اصلا این نیست که مثل بعضیها ادعا کنیم کتب ما 100% صحیح هستند و اسمشون رو بذاریم صحیح فلان و بسان ولی فکر میکردم ایشون تشخیص از امروزی ها بهتر بود باشه[متفکر] سئوال بعد اینکه آیا ایشون با مقدس اردبیلی و شیخ بهایی هم دوره بودند از نظر زمانی؟

:(

سلام یه انتقاد / پیشنهاد حاجی صفحه شما کلی طول میکشه باز بشه بخاطر اینکه تعداد پست هاتون زیاده همه که مثل شما َADSL و دیش و ریش و ماهوار و اینا ندارن که زود صفحه ها زود باز شه یکمی هوای اینترنتهای نفتی ذغالی رو بیشتر داشته باش.