درباره نامه سرگشاده آقای هاشمی رفسنجانی به رهبر معظم انقلاب

١. اگر قرار بود مردم در حمایت از آقای هاشمی به خیابان ها بریزند همان 14 خرداد 88 یعنی صبح بعد از مناظره مذکور به خیابان ها می ریختند. چیزی که بلافاصله بعد از مناظره خلافش را شاهد بودیم.
گویا آقای هاشمی از بیان جمله "بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت"، قصدی دیگر دارند و می خواهند رهبری معظم را تحت فشار قرار دهند و عملا تهدید نمایند!

٢. آیا اگر ایشان قصد نصیحتی را به رهبری معظم داشتند منطقی نبود که این مطالب را طی یک نامه خصوصی یا در جریان یک جلسه حضوری به ایشان انتقال دهند.
قطعا همگان بر این نکته اذعان دارند که در یک نامه سرگشاده، قصد های دیگری نیز در کنار موضوع اصلی دنبال می شود که یکی از آنها افکار عمومی و تحت فشار قرار دادن است.

٣. آقای هاشمی به جای اینکه بگویند : "شما مانده‌اید و من و معدودی از یاران و همفکران قدیم" و خود را در عرض رهبری جامعه قلمداد کنند، بایستی خود را پیرو ولایت فقیه می دانستند و منیت خود را کنار می گذاشتند.

۴. آیا ایشان فقط خود را "دوست، همراه، و هم سنگر دیروز، امروز و فردایتان" می دانند؟ باعث تعجب است که کسی که خود را و بر پا بودن خود را هم ارز بر پایی نظام می داند این چنین اصلی ترین ریشه این انقلاب را که همان ولایت فقیه است ندیده انگاشته و حتی نام پیرو و مطیع رهبری را بر خود نمی پسندند.

۵. ایشان به جای دلخوشی به "دلیل آن آراء افتخارآمیز مردم به اینجانب در آخرین انتخابات مجلس خبرگان رهبری است" باید به این نکته توجه می داشتند که مردم در نهمین انتخابات ریاست جمهوری و خصوصا در مرحله دوم آن، میزان علاقه به ایشان را به خوبی بیان کردند. آن هم با تبلیغات میلیاردی ای که در آن زمان برای ایشان انجام شد!

۶. آیا ایشان که در این نامه  "انجام انتخاباتی سالم و پرابهت و حداکثری" را برای اینکه "عامل نجات کشور از خطر و باعث تحکیم وحدت ملی و اعتماد عمومی" است دغدغه خود عنوان کرده اند توجه ندارند که همین نامه سرگشاده یکی از بزرگترین ایجاد کننده های به خطر انداختن کشور است؟ آیا ایشان واقعا به دنبال تحکیم این نظام هستند که این نامه را با این نگارش و به این صورت خطاب به رهبر این مملکت می نویسند؟

 

٧. منظور ایشان از یک انتخابات "حداکثری" چه است؟ ایشان در این رابطه از رهبر معظم انتظار چه کاری را دارند؟

 

٨. آیا ایشان از این نکته غافلند که مردم با عقیده و غیرتمند این مملکت کوچکترین تکدر و ناراحتی رهبری را به سبب ایشان و اقداماتشان به قیمت هیچ کسی در این نظام  حاضر به تحمل نیستند؟ آیا ایشان این مردم را در عمل به اعتقادشان کهول و سست می دانند که این چنین به خود اجازه نامه نویسی را با این سبک و سیاق می دهند؟

/ 0 نظر / 17 بازدید