رهبر بی طرف یا رهبر طرفدار حق؟!

در این جریانات، خیلی از اوقات می شنیدیم که مردم از ولی فقیه، حضرت آقای خامنه ای انتقاد می کردند که چرا بی طرف نیستند و چرا جانب داری می کنند و ....

چند نکته که باید روشن شود:

اول اینکه رهبر تا قبل از انتخابات کاملا سعی بر بی طرفی داشتند تا مردم راحت کاندید مورد علاقه خودشون رو انتخاب کنند. (تاکید ایشان بر اینکه من یک رای دارم که ....) اما بحث بعد از انتخابات یک بحث کاملا جدا است.

دوم اینکه اصلا قرار نیست ولی فقیه بی طرف باشند! برخی از ولایت فقیه چه فهمیده اند؟! ولی فقیه باید راه را مشخص کنند و بقیه موظف به رفتن آن راه هستند و وظیفه اطاعت از ایشان را دارند (این باید، یک باید شرعی و نیز قانونی در کشور ما است).

چه انتظاری داریم؟ این که ما راه را برای ره بر مشخص کنیم یا ره بر برای ما؟ در کجای دین ما اسلام، بی طرفی وظیفه ولی خدا بوده است. اینجا بحث قضاوت در دادگاه نیست که قاضی بی طرف باشد. اینجا بحث مشخص کردن راه است. اینجا بحث راه بری است.

در سخنرانی ایشان که بعد از مشخص شدن نتیجه آراء بود، ایشان از نظر شرعی باید راه را مشخص می کردند. البته خیلی ها می دانند که رهبر در خیلی جاها هم به دلیل مراعات مخالفین، نظرشون رو صریح اعلام نمی کنند و گرنه این حق ایشان و خیلی جاها وظیفه است. البته که ایشان اشکالاتی هم به آقای احمدی نژاد گرفتند. ولی آیا نباید ایشان طرف جناحی را بگیرند که تشخیص شان می گوید درست تر است؟! مگر غیر از این وظیفه دارند؟

اما متاسفانه برخی با دیدگاهی که منطبق بر دیدگاه غرب در مورد جدایی دین و سیاست است، کاملا می خواهند که مقام ولایت فقیه را در اسلام مانند پاپ که در واتیکان می نشیند و عده ای قربان صدقه اش می روند و همه به او احترام می گذارند ولی ایشان هم احترام خود را حفظ می کند و در مورد مسایل سیاسی اصلا دخالتی نمی کند، تصور کنند! و صد البته ما از اصل، این دیدگاه را منطبق با اسلام نمی دانیم و بزرگان ما مانند امام خمینی و آقای خامنه ای و دیگر علمای بزرگ نیز چنین برداشتی از رفتار ائمه اطهار علیهم السلام نداشته و ندارند.

و این چنین است که هر بار که رهبر اظهار نظری سیاسی می کنند و یا در مساله ای وارد می شوند، داد این آقایان به هوا می رود که ...!

توصیه من به این آقایان این است که ابتدا اسلام را آن طور که هست بفهمید. سپس اگر آنرا (باز هم می گویم: آنطور که هست) قبول کردید، دیگر باید مطیع ولی فقیه را هم آن طور که جایگاهش تعریف شده است بپذیرید (البته مخاطب این بخش عده ای مقدس مآب است که این طور از سخنان رهبر انتقاد می کنند).

کم نبوده در زمان خود ائمه علیهم السلام، افرادی که آنها را ملامت می کردند و به جای اطاعت به شماتت روی می آوردند.

«و سیعلم الذین ظلموا ای منقلب ینقلبون» (و به زودی آن کسانی که ظلم کردند می دانند که به کدام بازگشتگاه باز می گردند)

ظلم به مقام ولایت، ظلمی است بزرگ. باید بدانند که در کدام دسته محشور می شوند! با کدامین افراد! یادمان هست درب سوخته! یادمان باشد که هرکس با پیشوایش محشور می شود.

/ 6 نظر / 25 بازدید
ایزلد

سلام اخه همه فکر می کنن که رهبر باید حرف دل اون ها رو بزنه تا مقبولشون باشه نمی دونن که رهبر حرف حق رو می زنه ولو مقبولشون نباشه و اینجا میشه که رهبر می شه جانبدار و غیر عادل!!!!!!! خوشحالم که رهبرم زیرک با هوش و به حق نائب امام زمان هستند:)

مومو

دوستانمان ... آشنایانمان در زندان ها زیر شکنجه له شدند... یارانمان شهید شدند... به روی دوستانمان تو خیابان ها اسلحه کشیدند... دانشجویان رو از پشت بام به پایین پرت کردند ... به هم نظرانمان تجاوز کردند ... آنوقت می گویی با وبلاگ نویسی و چیتوز میمون من کار اخلاقی نمی کنم!؟ برادر انصاف داشته باش ... به همون خدایی که تو معتقدی من و دوستانم هم معتقدیم...

نوه آدم

متن طولانی و من خواب آلود پس من درباره عنوان مطلب نظر میدم [خمیازه] رهبر چه بی طرف و چه طرفدار حق و یا هر چیز دیگه به نظر من جای سوال دارد چون با توجه به شاخص بودن رهبر معنی بی طرفی یا حق گرایی یا هر تمایل دیگر از طرف شاخص مشخص می شود و وقتی این عبارت عنوان مطلب قابل طرح است که شاخص از بیرون باشد! ولی در کل من کلیت مطالب شما را نخونده تایید می کنم [چشمک]

FARAVAHAR

هنوز هم کله ها لای برفه!!!

مومو

گزارش رو دیدم و شنیدیم... از بین جمع چند نفر ایستادند و گفتند به ما تجاوز شده و این چند نفر به مکانی که معلوم نیست فرستاده شدند... گزارش روشن و عیان بود .... با تمام احترامی که برای عقایدتون دارم ... برای قبول حقانیت با همه ی اتفاقاتی که افتاد با همه ی مدارکی که به چشم خودم دیدم و شنیدم دیگر هیچ احتیاجی به توجیه این وحشی گری ها و اثبات انسانیت انسان ها برای شما و امثال شما ندارم ... بنده ی جویای حقیقت [لبخند]