تدفین شهدا در دانشگاه : آری یا خیر ؟

فکر می کنم حرف نهایی رو در این زمینه، وبلاگ گفتگو (مخصوص نشریه رهجو از دانشگاه امیرکبیر) زده. هرکس توی این زمینه سوالی توی ذهنش مونده گمان کنم بد نباشه یه سری به لینک زیر بزنه :

24 پرسش و پاسخ در مورد تدفین شهداء (به نقل از نشریه ی رهجو شماره ی 5)

/ 4 نظر / 19 بازدید
مصلح

آیا شما معلول هستید؟آیا عضوی از خانواده تان معلول هست؟ آیا تا به حال فکر کرده اید خرج و هزینه ی دوا و وسایل مایحتاج یک معلول خرجش چه قدر است؟آیا تمام خانواده های معلولان مرفه هستند؟ صورت سوال رو پاک میکنیم!فرض میکنیم که ما یک جوان سالم و باهوش هستیم که باید در نظام کاری کشور جایی برای خودمان پیدا کنیم. هیچ میدونید که در بودجه ی کشور هیچ تمهیداتی برای جوانان بیکار اتخاذ نشده؟ در حالی که در کشور های دیگر بخش عمده ی بودجه صرف اشتغال سازی برای جوانان آن کشور میشه!!!!! بیا با دیدگاه غرض ورزانه به قضایا نگاه نکنیم. اگه اشکالی هست قبول کنیم.رادیکال بازی به هیچ جا نمیرسه.!!!

قریب

موافقم که نباید جانبدارانه با قضایا برخورد کرد. اما این جانبداری را در مطلب شما دیدم. در مورد جوانان بیکار هم باید بدونیم که هر بودجه ای که برای عمران و آبادانی صرف می شه در حقیقت برای جوانان بیکاره چون وقتی کاری بخواهد انجام شود نیروی کار می خواهد که همان جوانان بیکار فعلی هستند. فکر می کنم با من موافق باشید که این خیلی بهتر از پول تو جبیبی دادن مستقیم به بیکاران است.

مصلح

خوشحال شدم که به عنوان یک انسان آرمانگرا یا اصولگرا از جانب عداوت وارد نشدید چه بسا بسیاری از دوستانم هستند که تا یک مطلب انتقادانه از بنده میخونن سریع جوش میارن.خدا رو شکر. بحث اصلی:من عرض کردم که صرف اشتغال زایی میشه و نگفتم باید بودجه مستقیما به افراد تعلق بگیره که چه بسا اگر این کار انجام میشد دیگه سازمان ملی جوانان و وزارت کار و امور اجتماعی باید درشون تخته میشد. ولی امید وارم با من موافق باشید که نه در این چند سال اخیر (دوران ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد)بلکه در سالهای قبل هم هدر روی بودجه در امور غیر ضروری بسیار بالا بوده که تجلی آن در این دولت دیده میشه.باید یک فکر اصلی کرد.نمیدونم شاید باید در قانون اساسی دست برد و اون رو هم اصلاح کرد. خلاصه اینکه از نظرات واقع بینانتون خیلی خوشحال شدم و در کمال دوستی شما رو به پیوندهام اضافه کردم.