واجب معطل نگه داشته شده

جمعه دلم خیلی گرفت.

نه از مخالفین. اونها که تعدادشون خیلی کم بود. دلم از مردم مومنی که به راه پیمایی و نماز جمعه اومده بودن گرفت.

همه اونهایی که اومدن، به کرات شاهد روزه خوری مخالفین بودن. بطری های آب، آب میوه، ماء الشعیر، بستنی و خلاصه هر جور خوردنی که در مقابل چشم روزه دارایی که برای نماز جمعه و راه پیمایی دفاع از مظلومین اومده بودن، توسط مخالفین به سمت دهان می رفت.

دلم گرفت که چرا ما اینقدر در دینمون سستی می کنیم. چرا بی خیالیم. چرا کم روییم.

آن فرد مخالف، در مقابل این همه روزه دار، با آنکه می داند در جامعه اسلامی، روزه خواری حد شلاق دارد، با پررویی هر چه تمام تر، بر باطل خودش اصرار می کند و می خورد و می آشامد. اما مسلمونا، اون هم بهترین مسلمونای جامعه که اهل نماز جمعه و دفاع از دین خدا هستن، به راحتی از واجب امر به معروف و نهی از منکر چشم می پوشن.

در مورد بدحجابی و بی حجابی، مسلمونا این قدر کوتاه اومدن و زشته زشته کردن که الان به جایی رسیدیم که در تهران، یک دختر نوجوان، نه به خاطر اینکه اعتقادی به حجاب نداره، بلکه به خاطر اینکه روش نمی شه و خجالت می کشه که در بین دوستاش، پای عقیده اش وایسه، روسریشو عقب می کشه.

حالا به روزه خواری رسیده ایم. اینقدر حد شلاق علنی رو که دین خدا برای روزه خوار در جامعه مسلمونا وضع کرده رو اجرا نکردیم، الان اینقدر زیاد شده. حالا کارشون به جایی رسیده که به خودشون جرأت می دن جلوی نماز گزارای نماز جمعه روزه خواری کنن.

آخه چرا اینقدر سستی در دین خدا؟ چوبشو می خوریما؟ می دونیم که همه در گناه علنی سهیمن؟ مگه به اینکه خدا حاضر و ناظر به اعمال ماست، اعتقاد نداریم؟ چند نفر باید در راه امر به معروف و نهی از منکر شهید بشن تا ما از خواب بیدار بشیم؟

----------

خیلی از این دسته مخالفین دیگه از پوشش دین هم برای حرفاشون استفاده نمی کنن. اون از حجابشون در اون روز. اونم از روزه خواری علنی شون. مخالفت با احکام دین خدا یعنی کفر نه؟ پس این دسته از مخالفین رو باید کافر نامید نه منافق. البته می دونیم که همه شون اینطور نیستن. گاهی آدم در مخالفت با یک فرد یا دسته، دنیا و آخرت خودشو به باد می ده. خدا آخر و عاقبت هممونو به خیر کنه. آمین.

 

/ 43 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

در مورد رای هم، برادر من مردم که خر نیستند شما هی پلون رو دوششون می بندین!! مردم باور کنید شما نیستید. مگه ما احمقیم یا فراموشی گرفتیم که این احمدی نژاد از کجا اومد بیرون.مگه ما یادمون می ره که قهر کردیم از صندوقها و این آقا با 300 هزار رای از صندوق شورای شهر اومد بیرون؟مگه ما یادمون می ره قهره سال 84 مردم این عجوبه رو رئیس جمهور کرد؟ مگه یادمون می ره هر وقت مردم بودن 2 خرداد رو ساختن؟؟ مگه ما یادمون می ره 70 درصد مملکتمون زیر 30 سالن؟؟ مگه مردم ما مونگلن که در عصر ارتباطات عقب گرد کنند و با کنار هم گذاشتن این همه گند آقا این بار 63 درصد بهش رای بدن؟؟؟جان مادرتون انقدر به مردم توهین نکنید!

فاطمه

ایزولد و آقای قریب: بنده مرجع تقلیدم کسی دیگه است پس لزومی نمی بینم در کارهای روزانه ام نظر آقا رو به خودم ارجح بدونم.ولی فقیه وظیفه اش در جامعه اسلامی ایجاد وحدته و من گفتم که پیش از این مطیع بودم. شما خانوم، اگه تخصصت فیزیک نیست من هم پیشنهاد می کنم که در مورد فیزیک نظر ندی.اما اگه یه بابایی اومد گفت هر چقدر شکر در آب بریزی حل می شه، ریختی دیدی نمی شه، حتما به اون بابا شک کن.به من ربط نداره ها!!! شرط عقله

بنده

به خانم فاطمه: متاسفانه سهوا یکی از نظرات شما پاک شد. لطفا در صورت امکان مجددا آنرا مرقوم بفرمایید. داشتم پاسخم رو به اون می نوشتم که این اتفاق افتاد. پاسخ من برای آرشیو: فکر نمی کنم که گزینشی عمل کرده باشم. بحث ولایت فقیه بود. برای روشن شدن قضیه، امام کل ولایت فقیه رو در دو کتاب عنوان کرده اند: یکی کتاب ولایت فقیه و دیگری کتاب البیع. من فقط به این دو کتاب ارجاع دادم. امام قطعا معصوم نیستند. همانطور که می دونید در زمان ائمه سلام الله علیهم، اصلا ولایت فقیه نبوده چون ولی معصوم، حاضر بوده اند. اما شما گفتید ولایت فقیه، این کلمه هم توسط کسی که به جامعه ارائه شده، تعریفی داره. من به اون تعریف ارجاع دادم. بحث به نظرم کاملا مشخصه.

سید مرتضی

سلام اخو یها و اخوات بنده جان سلام فعلا با جنابعالی کار ندارم .! مطلب اول به آبجی ایزویی : اگه در تفکرات احمدی نژادیسم تند و تیز نباشم میترسم مثل بعضیها ویروسی بشم اونم از نوع A . ثانیا توی احمدی نژادیسم میتونی یک ی از سید کم کنی من نمیتونم یک ن اضاف کنم ؟ و اما شما فاطمه خانوم : قبول نداشتن شخص ولی فقیه ، ضد ولایت فقیه محسوب نمیشود . من این رو از آقای سید احمد خاتمی شخصا پرسیدم. اما این رو هم بگم ایشان انسانی باتقوا هستند . شاید این مشکل مدیریتی که بوجود آمده مقصر جلوه داده شده اما با کمی دقت نظر خواهید دید که آقای احمدی نژاد بودند که تا این حد از اعتبار و آبروی نظام و ولایت خرج کردن . باز جای شکرش باقیه که شما اصل جایگاه ولایت رو قبول دارید بعضی ها در همین هم شبهه دارن. این مرام احمدی نژادیسم است که فرا فکنی کند و حقایق را آن طوری که خود میخواهند به مردم جلوه میدهند و در واقع توپ را به زمین حریف می اندازند . هرکارخوبی که انجام گرفته نه اینکه پشتوانه 30 ساله داشته بلکه ایشان انجام دادند و هر افتضاحی که پیش آمده روح بلند و ملکوتی ایشان از آن بی اطلاع است و لابد مخالفین ایشان تؤطئه کردن و ایشان را

فاطمه

آقای قریب فقط در مورد اکثریت پنداری باید عرض کنم که بد دارین خودتون رو گول می زنین و من قلبا متاسفم.اگه ذوب شدین و نمی بینین از یه طرف متاسفم اگه می بینید و شما هم مثل احمدی نژاد به دروغ عادت کردید از یک باب دیگه متاسفم.به هر حال سر این موضوع بحثی ندارم . زمان به هر دوی ما ثابت می کنه. اصلا مهم که سپاه چقدر قدرت داره و چه نیروهایی واسه سرکوب به کار می گیره, مهم نیست چند نفر رو دستگیر, شکنجه و ستاره دار و غیره و ذلک کنند مهم اینکه من ایمان دارم حکومت به کفر می مونه که به ظلم نمی مونه. خدا به همه ما بصیرت بده و عاقبت هممون رو به خیر کنه.

فاطمه

آقای سید مرتضی، اصل ولایت فقیه به نظرم تو حکومت اسلامی ضرورته اما دلیل شبه اون عده زیادی که می گین خیلی پیچیده نیست. ولایت فقیه امروز هیچ فرقی با استبداد سلطنتی نداره، این سو استفاده حکومت از این ضرورت باعث ابهام شده. این گناه مردم نیست، گناه حکومته! در مورد احمد خاتمی می توانم بگم اون تصویری که تا امروز از ایشون دیدم به کفر نزدیکتره تا ایمان!!!

سید مرتضی

سلام فاطمه خانوم! این مطلب که «ولایت فقیه امروز هیچ فرقی با استبداد سلطنتی نداره» رو البته با جمله بعد اصلاح کردید که این حکومت است که مبانی ولایت فقیهی که امام آن را پایه گذاری کردند رو بد معرفی کردند و هر کسی با آقای احمدی نژاد نیست ضد ولایت فقیه و باید منفور جامعه باشه . در مورد خاتمی که این مباحث وانتقادات سر جای خودشه که فعلا کاری بهش نداریم. قبلا هم عرض کردم باید موضوع به موضوع پیش رفت تا شبهات دونه به دونه مرتفع بشه و انشاء الله مشکلات مرتفع بشن. بدرود

سید مرتضی

سلام اخوی ! جدی می فر مایین؟؟؟ اون لحظه ای که آقای احمدی نژاد داشت دو بازوی منسوب رهبری رو متهم به مفاسد اقتصادی میکرد نظام قضایی وجود نداشت که این آقا برای برسی در آنجا بره؟؟؟ و صد البته که چه نقد منصفانه ای نمودند!!! و چه نقاط ضعف هایی که بوده یا نبوده مطرح کردن!! و نقاط منفی را برادرانه و مصلحانه گفتن . !! یه بار فکر نکنی که ایشان نعوذ بالله دشمنی داشتندا !!! و چه همکاری هایی با این خس و خاشاک داشتن که در جای خود قابل تحسینه .!! وایشان اصولا یه مرتبه بالا تر از تقوا ، یعنی ورع پیشه میکنن .!! مگر میشه کسی که مرشد طی طریقی چون مشایی عزیز داشته باشند به این مقامات والای ولایی نرسد! بدرود اخوی [چشمک]

سید مرتضی

سلام اخوی! لازم به تذکر است که بار دیگر بیان کنم که رئیس تشخیص مصلحت نظام و رئیس بازرسی دفتر رهبری منسوب شخص رهبر هستند وتازمانی که این دو در این دو پست مهم ابقا هستن تضعیفشان ، تضعیف رهبر محسوب می شود مگر در قابوس مکتب احمدی نژادیسم. گفتید رهبری تذکر دادن ، درست ، این از الطاف و بلکه وظیفه رهبره که در مقابل ظلم بایستد حالا از سوی هر که واقع شده باشه ، این بابا چقدر عمل کرد وتذکرات ایشان را توجه کرده در ضمن شما اعتقادتون رو لابد با گفته های این آقا بدست آوردید . بقول خود این آقا اگر تخلفی دیدید به دیوان عالی اداری ومقامات قضایی شکایت می کردید ! البته در قابوس احمدی نژادیسم بردن آبرو و حیثیت افراد به این شیوه ها علاوه بر اینکه گناه نیست ، بلکه واجب عینی هم هست و ان شاء الله شما هم با صاحب این مکتب محشور شوید ، ان شاءالله و بدرود اخوی بدرود[چشمک][چشمک]

سید مرتضی

سلام اخوی! خوشکله بح جای ملا لقتی بودن ، فرغ بین منسوب که مصطغیمح باطنفیظ کح قیر مصطغیمه رو دریاب . در سانی ، معنی اعتدالی که قبلا گفته شد رو ان شا ء الله امیدوارم با دعای خیر دوستان در دنیا متوجه بشی که وقتی کسی شمشیر رو از رو می بنده نباید انتظار داشت که با شاخه گل گلایول به استقبالش رفت . اون آقای رئیس جمهور شما اولین کسی است که برای اولین بار هتاکی رو در این باره به معرض نمایش گذارده و به جهت این هتاکی جاداره که عکسش رو بزنی کنار اون بابا در بالای و بلاکت البته همانطور خون چکان وبه جرم تضعیف رهبری به این شکلی که گفته شد باید محاکمه علنی بشه بعد بیا مطرح کن که بنده این بابارو تضعیف کردم ومنو محاکمه کن . بدرود خوش خوش