تاملی بر صحبت های آقای هاشمی رفسنجانی در مورد حسن مصطفوی

برای مشاهده صحبت ها به این جا بروید: لینک

متاسفانه ایشان هنوز هم دست از این بازی های به اصطلاح خودشان سیاسی دست بر نداشته اند.

نامه مفتضحانه ایشان به رهبری معظم، خاطرمان هست.

همان نامه ای که در آن بی شرمانه، به صورت سربسته، تهدید به آشوب خیابانی کرده بودند. (که البته این تهدید را آن کس که نفهمید، چمنزار حافظیه شیراز بود!)

چند نقل قول از ایشان:

شخص حسن آقای خمینی، یک عالم جلیل‌القدر و حقیقتاً دانشمند جامعی است!!!

نمی دانم با این علمای جلیل القدر چه بکنم. دار و دسته ای که خانم رهنورد، قرآن پژوه آن باشد، حتما حسن خان هم عالم جلیل القدر و دانشمند جامع آن خواهد بود و یوسف خان صانعی هم مرجع عالی رتبه آن.

شخصیت های پفکی و ساختگی که این جناح برای خودش درست می کند، حقیقتا جالب است. مانند معتادی که پس از تزریق و دپینگ، خود را قهرمان وزنه برداری می بیند!

معلوم است که با این هندوانه زیر بغل گذاشتن ها، بچه، توهم برش می دارد و جامه رهبری و ریاست جمهوری را هم طلب می کند.

به راستی حسن خان اگر نسب پدر و پدر بزرگش نبود، از خودش چه چیزی دارد که قابل توجه باشد جز چسبیدن به سران فتنه و مخالفین نظام و رهبری و به قول خودشان سیاسی بازی و توطئه و تقلا برای محو نشدن توسط مردم؟

در جای دیگر این صحبت ها می گویند:

مردم اهانت به بیت امام(ره) را تحمل نمی‌کنند.

این جمله مرا یاد آن بخش از نامه بی شرمانه وی انداخت که:

با اینهمه بر فرض اینکه اینجانب صبورانه به مشی گذشته ادامه دهم، بی‌شک بخشی از مردم و احزاب و جریانها این وضع را بیش از این بر نمی‌تابند و آتش‌فشانهایی که از درون سینه‌های سوزان تغذیه می‌شوند، در جامعه شکل خواهد گرفت.


ایشان نمی دانند که اگر رهبری از این اقدام مردم ناراحت بودند، در همان صحبت ها به وضوح ابراز می کردند نه اینکه در صحبت هایشان، مدام بیان کنند که نسب مهم نیست و پایبندی به راه امام و اندیشه های امام است که مهم است. آن همه تاکید برای چه بود؟

این تاریخ سازی ای که آقای هاشمی رفسنجانی شروع کرده اند، عاقبتی ندارد. عدالت، شرط اصلی یک راوی است. که ما آنرا در آقای هاشمی با آن حمایت هایشان از سران فتنه و نیز برخی فرزندان فاسد وی نمی بینیم.

راستی آقای هاشمی رفسنجانی! ممکن است بفرمایید این تصاویر حسن خان با امام راحل رحمت الله علیه را چه کسی چاپ و توزیع می کند که اینقدر به آن استناد می کنید و آنرا مهم می دانید؟

ما که این روزها، عموما افراد مجمع تشخیص را می بینیم که راه افتاده اند به جمع آوری آبرو برای حسن خان که شاید بتوانند او را به عنوان یک گزینه برای آینده جناح خود، سرپا نگه دارند (رجوع به صحبت های حسن روحانی)

البته خود آقای هاشمی رفسنجانی که در همین صحبت ها، این توصیه را کرده اند:

من خواهش می‌کنم از اعضای محترم که حالا خدمتشان هستیم، هر جا دستشان می‌رسد، سعی کنند، فضا را فضای همدلی کنند به جای فضای برخورد و طرد و خصومت و کینه.

که صد البته با توجه به تفکر جناحی عموم افراد این مجمع، مشخص است که منظور ایشان از همدلی، جمع آوری آبرو برای افراد جبهه سبز است که امروز، مردم آنها را خوب شناخته اند و دستشان که چند سالی بود در پس پرده نقشه می کشید، به فضل خداوند متعال که خیر الماکرین است، رو شده است.

/ 7 نظر / 27 بازدید
یک فریب خورده سبز

شما كه نظرات رو منتشر نمي‏كنيد، خوب پس اين بخش ارسال نظرات رو هم برداريد ديگه، چه كاريه، هم خودتون رو اذيت مي‏كنيد، هم ما رو. اگه اين نظر رو هم منتشر نكرديد، آخرين نظري هست كه براتون مي نويسم و متأسفم كه همه فقط ياد گرفتيم كه همديگه رو سانسور كنيم. البته به سخره گرفتن ديگران كه اساساً كاري نداره، خوبه حالا مثلاً من هم بيام از علماي اعلام شما مثل آيت الله جنتي و آيت الله احمد خاتمي صحبت كنم؟ شما يه فكري اول به حال موضع گيري هاي مراجع بزرگ قم (مثل آيت الله وحيد خراساني، آيت الله صافي، آيت الله جوادي آملي) در باب اتفاقات روز 14 خرداد بكن، بعد بيا به آيت الله صانعي و خانم رهنورد گير بده. خدا رو شكر كه اين روزها بصيرت دوستاني نظير شما از بصيرت افرادي مثل همين سه تا آيت اللهي كه عرض كردم هم افزون شده. خدا آخر و عاقبت اين همه بصيرت رو به خير كنه.

یک فریب خورده سبز

آخ آْخ، خوب شد كه گفتيد. اتفاقاً آيت الله مكارم شيرازي هم موضع گيري كردند عليه آنچه كه در جريان 14 خرداد اتفاق افتاد. متأسفانه ايشون رو از قلم انداخته بودم. اما برگرديم به تك تك جوابيه هاي شما: 1. من خودم اون حرف ها رو با توجه به اينكه قابل انتشار نبودند، با ... نوشته بودم، ولي شما بگيد كه چرا بايد دوستانتون كه دارن از همين انقلاب و لي فقيه دفاع مي كنند، از اين الفاظ ركيك كه حتي حاضر نيستيد اونها رو به صورت ... اينجا منتشر كنيد بر عليه ما استفاده كنند 2. مگه همه چيز بايد توي سايت فرد منتشر بشه. ممكنه طرف ابتداي درسش يه صحبتي بكنه، لزوماً هم توي سايتش نياد، خصوصاً كه خيلي از اين مراجع سايت به روزي به اون شكل كه بخوان همه چيز رو توش بنويسن ندارن. 3. كي گفته ما سبزها به علما كاري نداريم و تقليد رو كار انسان نمي دونيم. مشكل خيلي از شما دوستان اينه كه به همه چيز به چشم 0 و 1 نگاه مي كنيد. در صورتي كه اصلاً اين طور نيست. همون طور كه سمت شما آدم هاي خوب زيادي وجود دارند (مثل خود شما)، سمت ما هم آدم هاي خوب كم نيستند. بهتره زياد بحث رو 0 و 1 نگاه نكنيد. اين همه سبز خوب داريم و اين همه ولايتي بد كه نگو. اما اينكه

یک فریب خورده سبز

قبول نیست. چرا نصف پیام من منتشر نشده؟! متأسفانه شما با این جوابیه خودتون نشون دادین که کاملاً همه چیز رو 0 و 1 می بینید. اونجا که می گید "اما با روشن شدن مواضع و خصوصا روشن شدن مخالفت صریح جبهه سبز با نظام، کمتر انسان مقید مذهبی و خصوصا مقید به تقلید و مراجع در این جبهه باقی مونده. مگر اینکه آقای صانعی رو هم جزء مراجع به حساب بیاوریم!". جواب من هم به این جوابیه شما دقیقاً مثل جواب خودتون این می شه: "نخیر. جبهه سبز مخالف با نظام نیست. مگر اینکه نظام رو مجموعه آقای خامنه ای و طرفدارهای ایشون بدونیم!". خودم هم این جواب رو نمی پسندم، اما فقط محض اینکه متوجه نوع جواب دادن خودتون بشین این رو گفتم دیگه هم فکر نکنم عرضی باشه، چون نشون دادین که آدم اهل منطقی نیستین. بیشتر تمایل به شعار دادن دارین. فقط یه نکته پایانی اینکه مراجع اگه چیزی نگفته باشن، دست به تکذیبشون خیلی خوبه، مطمئن باشید نمی شه به این راحتی از قول اونها چیزی گفت که بعد از 1 هفته هنوز بدون تکذیب بمونه. اون هم مراجعی در این سطحی که من اسمشون رو بردم. خوش باشید

یک فریب خورده سبز

بله خوب، نظام يعني ولايت فقيه، اما نه ولي فقيه. اشخاص مي تونند توي جايگاهشون درست عمل كنند يا نادرست. اين جايگاه هست كه اهميت داره، نه اشخاص

ره گذر

خوب و مفید بود، ممنون اطلاع رسانی و آگاهی رسانی، بی شک یکی از مهم ترین رسالت ها در در مقابله با جنگ نرم است

یک فریب خورده سبز

خوب خيلي خوبه. به جاي خوبي رسيديم. قبوله، من و شما نمي تونيم شرايط ولي فقيه رو رصد و كنترل كنيم. حالا با همين استدلال بفرمائيد كه من و شما به چه حقي مي تونيم در مورد مرجعيت آيت الله صانعي نظر بديم؟ تازه نه فقط من و شما كه جامعه مدرسين حوزه علميه قم هم نمي تونند اين كار رو انجام بدن.

یک فریب خورده سبز

درسته، موافقم بحث خوبی بود. چیزای خوبی یاد گرفتم ممنون از وقتی که گذاشتید