برگزاری مجدد انتخابات؟!

حرف جالبی از آقای محمد جواد لاریجانی شنیدم که واقعا جا داره که از طرفداران آقای موسوی پرسیده بشه:
کسی یا جریانی که نه برگزار کننده انتخابات (وزارت کشور - می گویند آنها به نفع خود نتیجه را تغییر می دهند) و نه ناظر بر انتخابات (شورای نگهبان - می گویند جانبدارانه عمل می کنند) و نه حتی نظر رهبری (ولایت فقیه) رو قبول دارند (رهبر در نماز جمعه امر کردند که این راهپیمایی ها و اجتماعات و نیز آشوب ها را متوقف کنید)، یعنی عملا کل سیستم را قبول ندارند.

پس اولا چرا اصلا وارد این عرصه شده اند (عین کسی که یک مسابقه رو اصولا قبول نداشته باشه اما بیاد توش اسم بنویسه و انرژی بذاره و شرکت کنه)

و ثانیا حتی در صورت ابطال انتخابات، بازهم همین سیستم و همین اجزا، انتخابات مجدد را برگزار می کنند. چرا باید این افراد نتیجه جدید را قبول کنند؟ یعنی اصولا چه تضمینی وجود دارد؟ عملا از لحاظ منطقی این داستان آنقدر باید در نظر این افراد تکرار شود تا نتیجه باب میل آنها شود.

/ 14 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
دوستی

دقیقا همینطوره. خودشون هم نمی دونن دارن چی کار می کنن و چی می گن. استدلال ندارن؛ قبل و بعد انتخابات حرفایی می زنن که با هم تضاد دارن و آدمو به خنده می اندازند. آقای مهدی خان یعنی اگه شما حاکم بشی اشوبگرا رو سرکوب نمی کنی!!؟؟ روزنامه هایی رو که علیه شما فحش میدن و خرابکاری می کنن کاری باهاشون نداری!!!؟؟ عمرا نداشته باشی

گمنام

اقای مهدی ! اینکه به اقای موسوی رای دادی محترم همین جا اذر هم به اقای کروبی رای داده منم به یکی دیگه..... ولی اصل دموکراسی چیز دیگری می گوید اگر حتی همه اساتید+خبرنگاران به طور مطلق رای بدن به اقای موسوی چند درصدند! ازادی خوبه ولی اگر اکثریت نظر مخالف تورو داشته باشن چی؟حرکتی که تو برای ازادیت می کنی ازادی اونا رو می گیره !چون باید بیان از شما اجازه بگیرن که به کی رای بدن!اخه این درسته!

مهدی 2

خطاب به آقا مهدی بی ادب: کلی حرف میشه در پاسخ توهینها و صحبتهای زشتت زد آقای هنرمند قلمو به دست اما فقط اینو بگم که اون تیکه آخرت منو کشته! چون آوردن اسم مقدس حسین (ع) از سوی آدمی مثل تو واقعاً مضحکه![قهقهه] اون موقع که بسیجیها هزار هزار به نام حضرت سید الشهدا(ع) با اقتدا به خمینی کبیر با دشمن این آب و خاک میجنگیدند و سر و دست و پا میدادند امثال تو کجا و در چه حالی بودند؟؟؟ واقعاً حیف این چند کالری که صرف پاسخ دادن به شخصی مثل تو کردم.

مهدی 2

خدا رو صدهزار مرتبه شکر که فریب دروغهای بی حد و حصر و سابقه مثلاً انقلابی و مثبت آقای موسوی رو نخوردم و بهش رای ندادم. شاید تنها فایده این قدرت طلبی ایشون این بود که واقعاً صدر اسلام رو برای مردم بازسازی کرد تا مردم از نزدیک ببینن چطور بعضی یاران و صحابه رسول الله (ص) بعدها به جانشین بر حقش به خاطر پست و مقام دو روزه دنیا جفا و خیانت کردند و آب آسیاب امثال معاویه ها ریختند.

مهدی 2

اصلاح می شود: ....خیانت کردند و آب به آسیاب امثال معاویه ها ریختند.

ایزولد

بابا خدا اجرت دهد با موافقم واقا این چند روز درد حضرت علی(ع) را ولو اندک چشیدم که داد زد ند حقیقت رو کسی نفهمید اون موقع یارای نزدیک امام بهشون گفتند کافر به امام چرا چون معاویه بلد بود چگونه وارد شود یعنی کدر کردن حق و باطل شکر خدارا که رهبر هم مشخص کردند داستان بنی صدر و جواب اما خمینی هم جالبه چیزای جالبی میشه ازش در اورد تشکر از وبلاگتون :)

عاصی

خوشم اومد پایه های این نظام سست شد

علی

دم موسوی گرم که این دولت را به مردم شناساند..بنده خدا تو مناظره هی میگفت دولت نهم قانون گریزی میکنه..حالا با این بازداشت ها و ریختن تو خونه مردم و کتک زدن مردم عادی و حتی تیر اندازی به مردم: حالا میفهمم که این قانون گریزی یعنی چی...

ايران

آقاي عزيز اين حرف بچه گانه رو خيلي ها زدند مه به شماهم جوابشو ميدم: ما عضو سازمان ملليم و قواعد و قوانينشو قبول داريم،ما عضو IAEA هستيم و NPT رو امضا كرديم.ما طبق تعهدي كه داديم بايد به قطع نامه هاي سازمان ملل و شوراي امنيت و انر»ي اتمي گردن بنهيم چون قبول كرديمشان كه عضوشان شديم... سوال دارم از شما:آيا اگه قطع نامه هاي زور صادر كردند و خواستن به ما ظلم كنن بايد قبول منيم؟آيا قبول كرديم اصلا اينهمه قطع نامه رو؟نه و نبايد قبول كنيم چون ظلمه. برو داستان ابوذر رو بخون.ببين اصلا چرا ابوذر شد!ابوبكر و عمر و عثمان هم اميالمومنين(!) بودند.زير بار حرف زور نبايد رفت،هركس كه ميخواد باشه.اينو پيامبر دوستيها به ابوذر بارها گوشزد كردند... به اصل دين برگرديد.اصل اسلام يعني عقل تفكر تحقيق مبارزه عليه زور حق طلبي...

ايران

طبق اصل 27 قانون اساسي مردم حق برگزاري هرگونه راهپيمايي را دارند به شرطيكه به اسلا ضرري وارد نشود.اگر راهپيماييها را نفي كنيم و بگوييم خون انسانهاي ريخته شده و اموال تخريب شده گردن موشوي است پس بايد بگوييم خون هزاران جوان ايراني هم گردن امام راحل است كه دنبال اسلام و آزادي ملت بود. تخريبها و كشتار را هم ملت ديدند كار كيست. شما با اصل اسلام يعني مبارزه مشكل داري.شما ابوذر رو كافر ميدونين.شماها تفكر همون مصباح يزدي و احمدين»اد رو ديرن كه امام به دينشون كافر بود.اصلا اين اجنبي ن»اد موقع انقلاب و جنگ كجا بود؟حتي يك سيلي نخورده،حتي يك شب بيدار خوابي نكشيده.بعد حالا اداي وطن پرستي در مياره...افشاگريهيا قاليباف رو بشنويد راجع به اين آقا