آقا ! ایشان دقیقا مناسب این سمت هستند!

من نمی دونم این چه کاریه که ما تا یک نفر در یک سمتی خوب عمل می کنه سریع می خوایم اونو ارتقاء بدیم.

این دلیل نمی شه که اگه یک فرد برای یک سمت خوبه برای سمت بالاتر یا کاری متفاوت با کار قبل هم خوب باشه.

این ارتقاء باعث می شه که ما هم کار دوم رو خراب کنیم چون فردی ناشایست رو براش گذاشتیم و هم کار قبلی خراب می شه چون دیگه فرد مناسبی برای اون نداریم.

/ 5 نظر / 9 بازدید
سرما

مطلب شما در رابطه با مصداق خاص می باشد که نمیشه تعمیم داد و در کل این کار را رد کرد. [عینک] ولی این حرف درست است که با یک دلیل که فرد در اینجا موفق است دلیل موفقیت در جای دیگر نیست. و دلایل دیگری نیز لازم است.[لبخند]

مسئله روش

با سلام. با اجازه لینکت دادم. به اینجا هم سری بزن.

امیر حسین(خودنویس)

اتفاقا این موضوع انقدر اپیدمی شده که در علم مدیریت اصلی داریم که اگر اشتباه نکنم اصل عدم مدیریت (یا یه همچین چیزی) نام داد! که دقیقا به همین موضوع میپردازد.

مسافر

سلام من هم با شما موافق هستم. آقای پناهیان در یکی از سخنرانی هایشان نکته جالبی را عنوان کردند که کار در شرایط پس از جنگ سخت تر است این که بگذاری یکی دیگر رئیس تو باشد و تو زیر دست او کار کنی بگذاری موفقیت به نام یکی دیگر تمام شود نمی دانم چرا در شرایط جنگ همه به دنبال تقیه زحماتشان هستندد و در شرایط پس از جنگ به شدت به دنبال جمع کردن عنوان و پرکردن رزومه هستیم

من

سلام با اون که خارج از موضوع این پسته اما فکر می کنم این ایراد همه ماست که فقط گاهی از اوقات فکر می کنیم در محضر خدا هستیم و در حال بندگی اون... وقتی فکر می کنم می بینم این ایراد به خودم هم وارده!