پارتی بازی

خیلی از عیب های ما مردم، مثل همین پارتی بازی، همه گیره.

این عیب رو اکثر ما داریم. حتی اون بقال محل یا یک کارگر یا دانشجو یا هر کس دیگه.

چون هر کدوم که به موضع امتحان و عمل می رسیم، یا دنبال پارتی هستیم یا برای کسی پارتی بازی می کنیم.

بعد هم طبیعیه که کارمندان یا مدیران هم از همین جامعه و مردم بلند می شن. پس طبیعیش اینه که اونها هم به احتمال زیاد، این ایراد همه گیر رو داشته باشن.

به همین دلیل، یادمون باشه...

اگه پارتی داشتیم و با وجود گیر کردن کارمون، از اون استفاده نکردیم، درسته!


اگه آشنامون که خیلی هم دوستش داریم، کارش گیر بود و ما هم می تونستیم براش پارتی بازی بکنیم و کارشو راه بندازیم و هیچ مشکلی هم برای خودمون پیش نمیومد، ولی این کار رو به خاطر عقیده مون انجام ندادیم، درسته!


وگرنه برای همه ما، راحت ترین کار، ایراد گرفتن و از زمین و زمان نالیدن و از خود سلب مسوولیت کردنه.

بعد هم، اگر هزار نفر، یک کار غلط رو انجام بدن،‌ دلیل بر این نمی شه که ما هم مجاز باشیم اون رو انجام بدیم. اینو فراموش نکنیم.

خداوندی بر اعمال ما ناظره که به حساب تک تک ما، جداگانه نظارت می کنه.

/ 2 نظر / 14 بازدید
پاییز

سلام سر همین مسئله پارتی بازی بیکاری نصیب ما شد [گل] چون تا وقتی نزدیکان خودشون باشن دیگه از بیرون کسی و برای استخدام نمیگیرن التبه مشکل من بیشتر سر کار بود نه چیز دیگه بقیه خودش حل میشه به قول یکی از استادامون که میگفت بغضیها ویتامین پ دارن [نیشخند][گل]

وحید

سلام مطلبتان خیلی جالب بود و از بدیهیاتی است که از بس واضحند کسی به آنها توجه نمی کند . به قول شاعر : ببری مال مسلمان و چو مالت ببرند بانگ و فریاد برآری که مسلمانی نیست ضمنا خدا همیشه مسئولانی لایق مردم یک جامعه به آنها می دهد . با این وضعی که مردم ما از پایین تا بالا دارند حالا حالاها امام زمان ظهور نخواهد کرد (به گمان من )